Coronadan ölen şehittir

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin11 PaylaşımlarDunyanin sayılı islam fikih ve fetva konusunda öde gelen üniversitesi el ezher üniversitesi coronasan ölenlerin şehit hükmünde olduğunu açıkladı. El ezher üniversitesi ne baglı dar el itfa fetva evi coronadan ölenlerin şehit hükmünde olduğunu ve cenaze defin kefenleme gibi işlemlerin geçerli olduğunu belirtti. “Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler ahiret şehidi hükmündedir.” denilen açıklamada, “Şehitler beş […]

 Coronadan ölen şehittir

08.01.2021 - 21:12

Güncelleme : 08.01.2021 - 21:12

Dunyanin sayılı islam fikih ve fetva konusunda öde gelen üniversitesi el ezher üniversitesi coronasan ölenlerin şehit hükmünde olduğunu açıkladı.

El ezher üniversitesi ne baglı dar el itfa fetva evi coronadan ölenlerin şehit hükmünde olduğunu ve cenaze defin kefenleme gibi işlemlerin geçerli olduğunu belirtti.

“Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler ahiret şehidi hükmündedir.” denilen açıklamada, “Şehitler beş kısımdır: Bulaşıcı hastalığa yakalanan, ishale tutulan, suda boğulan, göçük altında kalan ve Allah yolunda savaşırken şehit olanlar.” hadisine işaret edildi..

Anadolu ajansı AA

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın