Rize’de aşılama başladı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTüm dünyayı sarsan ve ülkemizde de etkisini sürdüren corona virüs bulaşıcı ölümcül virüsten sonra Çin de bulunarak dağıtımına başlanan ülkemizin de aldığı sinovac aşısı gerekli kontroller yapıldıktan sonra ilk olarak sağlık çalişanlarına yapılmak üzere illere gönderildi. Rize’de bu itibar ile Rize sağlık kompleksinde sağlık görevlilerine ilk aşılama yapıldı. Rize il sağlık müdürü Mustafa Tepe […]

 Rize’de aşılama başladı

14.01.2021 - 12:34

Güncelleme : 14.01.2021 - 12:34

Tüm dünyayı sarsan ve ülkemizde de etkisini sürdüren corona virüs bulaşıcı ölümcül virüsten sonra Çin de bulunarak dağıtımına başlanan ülkemizin de aldığı sinovac aşısı gerekli kontroller yapıldıktan sonra ilk olarak sağlık çalişanlarına yapılmak üzere illere gönderildi.

saglik Rize'de aşılama başladı aşı

Rize’de bu itibar ile Rize sağlık kompleksinde sağlık görevlilerine ilk aşılama yapıldı. Rize il sağlık müdürü Mustafa Tepe ilk olarak aşıyı olarak diğer sağlık personeline de yapıldı.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama da alınan karar gereği ilk aşılamanın sağlıkçılara yapıldıktan sonra 65 yaş üstü vatandaşlara yapılacağı vatandaşların e nabiz üzerinden randevuları takip ederek aşı tarihine göre randevuya gelmeleri gerekir diye açıklandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın