Yarıyıl tatilinden sonra okulları açılacak mi ?

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYarıyıl tatilinden sonra okulları açilacak açilacak mi ? Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk okulların açılması le ilgili konuştu . Bakan Selçuk anadolu ajansı haberine göre okulların açılması ile ikinci dönem başını işaret ederek şöyle konuştu : “Sahada yüzlerce araştırma yapıldı ve bunu da yayınladık. Bu araştırmalar bize gösteriyor ki bizim okulları bugün kapatmamız bugünün […]

 Yarıyıl tatilinden sonra okulları açılacak mi ?

20.01.2021 - 12:16

Güncelleme : 20.01.2021 - 12:16

Yarıyıl tatilinden sonra okulları açilacak açilacak mi ?

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk okulların açılması le ilgili konuştu .

Bakan Selçuk anadolu ajansı haberine göre okulların açılması ile ikinci dönem başını işaret ederek şöyle konuştu :

“Sahada yüzlerce araştırma yapıldı ve bunu da yayınladık. Bu araştırmalar bize gösteriyor ki bizim okulları bugün kapatmamız bugünün problemi değil, gelecek yılların da problemi haline geliyor. Türkiye, OECD ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde okullarını en fazla süre kapalı tutan ülkeler arasında başlarda geliyor. Biz bunu daha kontrollü olabilmek, riski daha iyi yönetebilmek için yaptık ve bugün de bunun doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Ancak 15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız.”

Bu anlamda literatüre ve uygulamalara bakıldığında küçük yaşların riskinin daha az olduğunun görüldüğüne işaret eden Selçuk, “Okul, tümüyle kontrollü bir ortam. Hem öğretmenler hem öğrenciler çok kontrollü bir biçimde belli kurallara dikkat ederek orada bulunuyorlar. Yani okulda bir çarşıdaki, pazardaki ya da sokaktaki gibi karmakarışık ya da kontrolsüz bir ortam yok. Okullardan kaynaklanan durumu da günlük olarak izledik, çocuklarımızı da izliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AA

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın