Hamsi yasağı kalktı mı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarHamsi yasağı kalktı mı ? Karadeniz de 9 cm den küçük hamsilerin tutulması üzerine tarım ve hayvancılık bakanlığı aldığı karar ile hamsi avlamaya yasak getirmişti. 8 Ocak ta başlayan yasak iki kere uzatılarak 7 Şubata kadar uzatılmıştı. Tarım ve hayvancılık bakanlığı bügün açıkladığı bir karar ile İstanbul ve Kocaeli sınırları içersinde hamsi boyunun bu […]

 Hamsi yasağı kalktı mı

02.02.2021 - 14:41

Güncelleme : 02.02.2021 - 14:41

Hamsi yasağı kalktı mı ?

20210116 114626 Hamsi yasağı kalktı mı Gıda tarım ve hayvancı bakanlığı

Karadeniz de 9 cm den küçük hamsilerin tutulması üzerine tarım ve hayvancılık bakanlığı aldığı karar ile hamsi avlamaya yasak getirmişti.

8 Ocak ta başlayan yasak iki kere uzatılarak 7 Şubata kadar uzatılmıştı. Tarım ve hayvancılık bakanlığı bügün açıkladığı bir karar ile İstanbul ve Kocaeli sınırları içersinde hamsi boyunun bu bölgede normal ebatlarda olduğu nedeniyle avlanma yasağını bügünden itibaren kaldırdığını açıkladı. Hamsi yasağının bu bölgelerde kalkması vatandaşları memnun ederken böylece hamsinin bollaşarak buradan avlanan hamsi diğer bölgelere servisiyle hem fiyatlar aşağı çekilecek hemde vatandaş taze hamsi yeme imkanına kavuşacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın