Chp milletvekili hamside stok vurgunu var

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize chp il teşkilatı balıkçılık komisyonu toplantısında konuşan Bursa milletvekili Orhan Sarıbal hamside stok vurgunu olduğunu iddia etti. Sarıbal hamsi stok yaparak bazı kişilerin haksız kazanç sağladığını Tarım bakanlığı bunları araştırmalı kim bunlar hamsi kasasına 30 tl 40 tl vurgun yapıldığı görülüyorki buna göz yumulduğunu iddia etti. Hamsinin Türkiye’de yasak ama Gürcistan, Bulgarıstan, Romanya […]

 Chp milletvekili hamside stok vurgunu var

05.02.2021 - 12:13

Güncelleme : 05.02.2021 - 23:09

Rize chp il teşkilatı balıkçılık komisyonu toplantısında konuşan Bursa milletvekili Orhan Sarıbal hamside stok vurgunu olduğunu iddia etti.

20201104 232510 Chp milletvekili hamside stok vurgunu var Cumhuriyet halk partisi

Sarıbal hamsi stok yaparak bazı kişilerin haksız kazanç sağladığını Tarım bakanlığı bunları araştırmalı kim bunlar hamsi kasasına 30 tl 40 tl vurgun yapıldığı görülüyorki buna göz yumulduğunu iddia etti.

Hamsinin Türkiye’de yasak ama Gürcistan, Bulgarıstan, Romanya da avlandığını bunun bir fayda sağlamayacağını söyleyen Sarıbal bunun balıkçıları ve halkı cezalandırma olduğunu savunarak bu insanlar bir ay işsiz bırakıldığını bunlar ne yiyip ne içecek bunların kredi borcu olanlar var dedi.

Toplantıda konuşan milletvekili Mehmet Bekaroğlu bu konudan cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam bilgilendirme yapılmadığı alelacele karar alındığını hamsinin bu kisa sürede avlanmayarak 7, 8 cm büyüyemeyeceğini bunun tabiatına aykırı olduğunu belirtti.

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın