Günde iki kahve kalp yetmezliğini önlüyor

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarHer gün iki veya üç sade kahve kalp yetmezliğini yüzde otuz önlüyor. Abd de Colaroda üniversitesinde yapılan araştırmada 21 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada kahve içen ve içmeyen kişilerde günde üç kahve kalp yetmezliğini yüzde otuz önlendiği ortaya çıktı. Colaroda üniversitesi tıp fakültesi tip direktörü David Kao her içilen bir fincan sade kahve kalp […]

 Günde iki kahve kalp yetmezliğini önlüyor

09.02.2021 - 19:54

Güncelleme : 09.02.2021 - 19:56

Her gün iki veya üç sade kahve kalp yetmezliğini yüzde otuz önlüyor.

kahve dha 1516008 2 Günde iki kahve kalp yetmezliğini önlüyor Colaroda üniversitesi
Fotoğraf DHA

Abd de Colaroda üniversitesinde yapılan araştırmada 21 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada kahve içen ve içmeyen kişilerde günde üç kahve kalp yetmezliğini yüzde otuz önlendiği ortaya çıktı.

Colaroda üniversitesi tıp fakültesi tip direktörü David Kao her içilen bir fincan sade kahve kalp yetmezliğini yüzde 5 ile 12 arası önlediği ortaya çıkarken kafeinsiz kahvenin kalp krizini tetiklediği belirlendi.

Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi Colorado Kişiselleştirilmiş Tıp Merkezi’nin tıbbi direktörü ve çalışmanın yazarlarından olan Dr. David Kao, “Kafein ve kalp yetmezliği riskini azaltma arasındaki ilişki şaşırtıcıydı” dedi.

Kaynak DHA

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın