Sağlik bakanlığından uyarı virüse karşı kara lahana

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSağlık bakanlığı corona virüse karşı kara lahana tavsiyesi! Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs corona virüsten korunmak için bağişiklik sisteminin güçlü olmasi gerektiği bunun içim sebze çeşitlerini bol tüketmek gerektiğini paylaşarak bunun için en etkili olanlardan kara lahana ve havuç ,brokoli, kabak ,karnıbahar,maydanoz gibi çeşitleri bolca tüketmek gerektiğini paylaşarak tavsiye etti. […]

 Sağlik bakanlığından uyarı virüse karşı kara lahana

24.02.2021 - 18:52

Güncelleme : 24.02.2021 - 18:52

Sağlık bakanlığı corona virüse karşı kara lahana tavsiyesi!

20210224 193730 Sağlik bakanlığından uyarı virüse karşı kara lahana Corona

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs corona virüsten korunmak için bağişiklik sisteminin güçlü olmasi gerektiği bunun içim sebze çeşitlerini bol tüketmek gerektiğini paylaşarak bunun için en etkili olanlardan kara lahana ve havuç ,brokoli, kabak ,karnıbahar,maydanoz gibi çeşitleri bolca tüketmek gerektiğini paylaşarak tavsiye etti.

Kara lahanada ki bol antioksidan olması bağışıklık sistemini güçlendireceğini ve corona virüsten kurtulmanın yolu güçlü kalmanın yolu olduğunu belirtti.

Sağlik bakanlığı ayrıca bol meyve tüketmek de gerektiğini bunun için portakal,mandalina ve elma nin da tüketmek ve bu günde 5 porsiyon kadar yiyilebileceğini paylaştı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın