Anzer balı artık tescilli

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize İkizdere Anzer bölgesinin dunyaca meşhur kaliteli ilaç niteliğinde balı Anzer balı artık bölgesel tescilli marka unvanı almiş durumda . Dünyada sadece Anzer yaylasında yetişen çiçekler ve bu çiçeklerden arıların yaptığı bal ile çok hastaliklara şifasıyla nam almış bu bal belirli miktarda üretilerek satışa çıkıyor. Balın o seneki miktarına göre fiyatı son yıllarda kurulan […]

 Anzer balı artık  tescilli

25.02.2021 - 19:48

Güncelleme : 25.02.2021 - 19:48

Rize İkizdere Anzer bölgesinin dunyaca meşhur kaliteli ilaç niteliğinde balı Anzer balı artık bölgesel tescilli marka unvanı almiş durumda .

20210225 203821 Anzer balı artık tescilli Anzer balı

Dünyada sadece Anzer yaylasında yetişen çiçekler ve bu çiçeklerden arıların yaptığı bal ile çok hastaliklara şifasıyla nam almış bu bal belirli miktarda üretilerek satışa çıkıyor. Balın o seneki miktarına göre fiyatı son yıllarda kurulan Anzer balı kooperatifi tarafindan belirleniyor .

Anzer balınının bu özelliğini korumak taklitlere son vermek amacıyla başvurulan tescil kabul edilerek bundan sonra Anzer balı bölgesel tescilli marka olarak taklitlerin önüne geçilecek taklit yapanlara karşı dava açıp tazminat ödettirebilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın