Eba için emniyet uyardı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarEmniyet müdürlüğü eba adıyla paylaşıma karşı uyarı yaptı. Son dönemlerde internet adreslerini taklit ederek halkı dolandıran sitelere bu sefer eba da dahil oldu.Milli eğitim bakanlığı vermiş olduğu bedava tablet dağıtımını kulllanarak eba isminden açtıkları site ile vatandaşı mağdur eden bilgileri çalan, virüs gönderen sitelere karşı emniyet müdürlüğü de devreye girerek bir uyarı yaptı. “Emniyet […]

 Eba için emniyet uyardı

06.03.2021 - 3:55

Güncelleme : 06.03.2021 - 4:32

Emniyet müdürlüğü eba adıyla paylaşıma karşı uyarı yaptı.

Son dönemlerde internet adreslerini taklit ederek halkı dolandıran sitelere bu sefer eba da dahil oldu.Milli eğitim bakanlığı vermiş olduğu bedava tablet dağıtımını kulllanarak eba isminden açtıkları site ile vatandaşı mağdur eden bilgileri çalan, virüs gönderen sitelere karşı emniyet müdürlüğü de devreye girerek bir uyarı yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı kullanılarak ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığını belirten ve içeriğinde zararlı yazılım (virüs) linkleri bulunan kısa mesajların gönderildiği ve bu yöntem ile vatandaşlarımızın mağdur edildiği görülmüştür. Kaynağı belli olmayan linklere tıklanmaması, vatandaşlarımızın ve kullanmış oldukları mobil cihazların güvenlikleri açısından önemli olmakla birlikte, bu tarz içeriklere itibar edilmemesi ve konunun en yakın kolluk birimine bildirilmesi önem arz etmektedir.” Denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın