Diyanet işleri fitre miktarını açıkladı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDiyanet işleri başkanlığı 2021 yılı fitre miktarını açıkladı. Diyanet işleri başkanlığı din işleri yüksek kurulu fitre verebilecek her canli insan üzerine farz olan fitre miktarını bu yıl için güncelleyerek açıkladı.. Din işleri yüksek kurulu prof dr Abdurrahman Haçkalı başkanlığında toplanarak karar verirken şu açıklaayı yaptı.: Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından […]

 Diyanet işleri fitre miktarını açıkladı

15.03.2021 - 9:28

Güncelleme : 15.03.2021 - 9:28

Diyanet işleri başkanlığı 2021 yılı fitre miktarını açıkladı.

Diyanet işleri başkanlığı din işleri yüksek kurulu fitre verebilecek her canli insan üzerine farz olan fitre miktarını bu yıl için güncelleyerek açıkladı..

Din işleri yüksek kurulu prof dr Abdurrahman Haçkalı başkanlığında toplanarak karar verirken şu açıklaayı yaptı.:

Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için Fitre miktarı 28 TL olarak belirlenmiştir.

Fitre miktarının belirlenmesinde, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınmıştır.

Belirtilen meblağ, nakdî olarak verilebileceği gibi gıda vb. maddelerden aynî olarak da verilebilir.

Belirlenen bu miktar aynı zamanda, günlük fidye miktarıdır.

Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir.” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın