Çayeli Şairler deresi yolu tehlike saçıyor

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÇayeli Şairler deresi yolu araçlar için tehilke saçıyor. Çayeli ilçe merkezinden yukarı Ağaran şelalesi ne kadar çıkan toplam 7 köy ve mahalleye hizmet veren karayolu dere kenarında geçen ağustos ayında oluşan selde derenin gelmesiyle oluşan selde hasar görmüş ve yol kenarlarını dere almıştı. Geçen yıl ağustos ayında ki selde Köprübaşı köyünde heyelan olmuş bir […]

 Çayeli Şairler deresi yolu tehlike saçıyor

18.03.2021 - 10:45

Güncelleme : 18.03.2021 - 10:45

Çayeli Şairler deresi yolu araçlar için tehilke saçıyor.

20210315 165440 Çayeli Şairler deresi yolu tehlike saçıyor Ağaran şelasi

Çayeli ilçe merkezinden yukarı Ağaran şelalesi ne kadar çıkan toplam 7 köy ve mahalleye hizmet veren karayolu dere kenarında geçen ağustos ayında oluşan selde derenin gelmesiyle oluşan selde hasar görmüş ve yol kenarlarını dere almıştı.

Geçen yıl ağustos ayında ki selde Köprübaşı köyünde heyelan olmuş bir kadın selde heyelana kapılarak vefat etmiş bir genç yaralanmıştı. Heyelandan sonra içişleri bakanı Süleyman Soylu bölgeye gelerek helikopter ile inceleme yapmıştı.

Ağustos ayında oluşan selde dere kenarını takip eden yolda bölge bölge çokmeler oluşmuştu. 7 köy ve mahallelere hizmet veren ve yukarı bölgede turizm için çok gözde bir yer olan Ağaran şelalesi de bulunan bu yolun tehlike oluşturması hem bölgedeki vatandaşlar hem turistler için araç sahiblerine aniden daralan yolar zorluk çıkarıyor.

Şairler deresi halkıda bu yolun bir an önce hasarlı bölgelerin yapılması ve trafiğin rahatlaşmasi için çözüm bekliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın