Esnafa müjde geldi

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTicaret bakanı Ruhsar Pekcan’dan esnafa mülde geldi. Ülkemizde ekonomik açıdan zor günler geçiren pandemiden dolayı işyerleri kapanan ödemelerinde aksama yaşayan ve hayatlarını dahi zor geçindiren esnafa hükümet tarafından destekler sürüyor. Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada zor günler geçiren esnafa destek için ödemelerini kredilerini düşünerek esnaf kredi ve kefalet kööperatifi borçlarının faizlerini silme ve […]

 Esnafa müjde geldi

19.03.2021 - 11:26

Güncelleme : 19.03.2021 - 11:26

Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’dan esnafa mülde geldi.

Ülkemizde ekonomik açıdan zor günler geçiren pandemiden dolayı işyerleri kapanan ödemelerinde aksama yaşayan ve hayatlarını dahi zor geçindiren esnafa hükümet tarafından destekler sürüyor.

Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada zor günler geçiren esnafa destek için ödemelerini kredilerini düşünerek esnaf kredi ve kefalet kööperatifi borçlarının faizlerini silme ve an parayı 18 taksitte ödeme kolaylığı gtirildi.

Ruhsar Pekcan şu paylaşımı yaptı.

1/3) Pandemiyle mücadele edilen bu zor günlerde, daha önce borcu yapılandırılan ancak ödeyemeyen veya yapılandırmadan faydalanamayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortağı esnaf ve sanatkârlarımıza destek olmak amacıyla yeni bir kolaylık hayata geçirildi.

2/3) TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı.

3/3) Yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam edenlerin de kalan taksitleri faizsiz 6 ay süreyle ötelendi. Esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum..

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın