Çay bahçeleri yenilenecek

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÇay bahçeleri yenilenecek. Çaykur genel müdürü Yusuf Ziya Alim ve Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi rektörü prof dr Hüseyin Karaman Rize milletvekili Osman Aşkın Bak aralarında bulunduğu heyet çay bahçeleri rehabilitasyon işlemleri konusunda Tarım Orman bakanlığı ile görüşerek protokol ımzalandı. Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi yaptığı inceleme araştırmaları sonucunda çay bahçelerinin uzun yıllar sonunda tazeliğini kaybetiği […]

 Çay bahçeleri yenilenecek

17.04.2021 - 10:51

Güncelleme : 17.04.2021 - 10:51

Çay bahçeleri yenilenecek.

FB IMG 1613911420751 Çay bahçeleri yenilenecek Çay

Çaykur genel müdürü Yusuf Ziya Alim ve Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi rektörü prof dr Hüseyin Karaman Rize milletvekili Osman Aşkın Bak aralarında bulunduğu heyet çay bahçeleri rehabilitasyon işlemleri konusunda Tarım Orman bakanlığı ile görüşerek protokol ımzalandı.

Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi yaptığı inceleme araştırmaları sonucunda çay bahçelerinin uzun yıllar sonunda tazeliğini kaybetiği ve toprağın zamanla taşlaştığı bunu önlemek için çeltikleme ile çay bahçelerini yenilemek gerektiği kanaatına varıldı.

Yapılan protokol ile bu çay bahçeleri yenilenmesi için üretici teşvik edilecek ve daha verimli çay bahçeleri olması düzenlenecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın