Yoğun bakımda aşı olan yok

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarVan yüzüncü yıl üniversitesi Dursun Odabaş tip merkezi başhekimi dr öğretim üyesi Umit Haluk İliklerden aşının önemi hakkında konuştu. Star gazetesi ne yaptığı açıklamada İliklerden ülkemizde aşının önleyiciliği hakkında bilgi verirken ülkemizde 65 yaş üstüne yapılan aşılama ile vaka sayisi düştüğünü ancak halen aşı sırası gelmesine karşın aşı olmayan var derken İliklerden şunları söyledi:Yalnız […]

 Yoğun bakımda aşı olan yok

21.04.2021 - 15:12

Güncelleme : 21.04.2021 - 15:12

Van yüzüncü yıl üniversitesi Dursun Odabaş tip merkezi başhekimi dr öğretim üyesi Umit Haluk İliklerden aşının önemi hakkında konuştu.

uzmanlar acikladi yogun b 333 2 41 Yoğun bakımda aşı olan yok aşı

Star gazetesi ne yaptığı açıklamada İliklerden ülkemizde aşının önleyiciliği hakkında bilgi verirken ülkemizde 65 yaş üstüne yapılan aşılama ile vaka sayisi düştüğünü ancak halen aşı sırası gelmesine karşın aşı olmayan var derken İliklerden şunları söyledi:Yalnız şunu belirtmek gerekir ki özellikle yoğun bakımımızda şu anda aşılı olup hiçbir hastamız yok ve olmadı. Yoğun bakımda yatan hastalarımızın hepsi aşısız veya bir doz aşı yaptıran vatandaşlar. Burada aşının önemini ve kıymetini görüyoruz. Aşı yaptırmayan bir vatandaşın hem kendisine, hem ailesine, çevresine hem de tüm sağlık çalışanlarına haksızlık yaptığını düşünüyorum. Aşı hakkı tanınmışken bu vatandaşların aşı yaptırmalarını biz sağlık çalışanları olarak rica ediyoruz. Ama aşılamaya baktığımızda çok eğitimli insanların da aşılarını yaptırmadığını görüyoruz. Türkiye’mizin bir çok bölgesine göre bulaş riskinin vaka sayılarının en az olduğu bölgelerde yaşıyoruz. Bunun da araştırılması gerekir bence” diyerek aşı konusuna dikkat çekti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın