Çayı kim toplayacak

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYine bir çay sezonu öncesi yine aynı sorun tartışılıyor. Bu sene çayı kim toplayacak. Çay sezonu açılması artik çok yakın gübreler vuruldu çay kesme işlemi ve ölçüm işleri bitti artik güneşli bir kaç gün çayın toplamaya hazır olmasına yetecek bu hava durumu ve çay bahçeleri ne bakarsak bayramdan sonra kampanya açılır çaya başlanmış olur. […]

 Çayı kim toplayacak

22.04.2021 - 19:39

Güncelleme : 22.04.2021 - 19:39

Yine bir çay sezonu öncesi yine aynı sorun tartışılıyor.

FB IMG 1613911420751 Çayı kim toplayacak Artvin

Bu sene çayı kim toplayacak.

Çay sezonu açılması artik çok yakın gübreler vuruldu çay kesme işlemi ve ölçüm işleri bitti artik güneşli bir kaç gün çayın toplamaya hazır olmasına yetecek bu hava durumu ve çay bahçeleri ne bakarsak bayramdan sonra kampanya açılır çaya başlanmış olur.

Çay sezonu geldi de çayı kim toplayacak gürbetteki üreticiler nasıl gelecek kaç kişi gelebilecek işçi bulma çaliştirma nasıl olacak.

Malum geçen yıl gibi bu yılda corona virüs yüzünden kısıtlamalar devam ediyor vakalar dahada artmiş seyahat kısıtlamaları sokağa çıkma yasağı arttırıldı. Yabancı işçilerin gelmesine izin verilmiyor.

Bütün bu sorunlar ile bir çay sezonu daha başlamak üzere yine üreticiler düşünceli. Çünkü çay toplama işi zor tek kişi ile yapılacak iş değil çay toplanacak taşıma işlemi alim evine satılması tek kişinin işi değil onun için iş gücü lazım.

Yaş çay ücretinin değerinin düşük kalması da büyük şehirlerde çalışan vatandaşlar işlerini birakıp yada izin alarak memleketine gelmesi konaklama maliyeti vs giderler alacağı ücretin yeterli memnuniyeti vermediği için gelmek istemiyor.

İşte bütün bu sorunlar ile bir çay sezonu daha başlamak üzere hadi hayırlı olsun Allah kolaylık versin diyelim.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın