Çay bahçelerine gidene ceza yazıldı mı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize İkizdere bölgesinde çay bahçelerine gidene ceza yazıldı açıklamasına valilik cevap verdi. Rize İkizdere bölgesinde çay bahçelerine gidene cezalar yazılıyor haksız yere insanlara ceza yazılıyor gibi söylentilere valilikten açıklama yapılarak yazılan cezaların kime neden yazıldığı niçin yazıldığı konusunda bilgi verilerek aydınlatma yapıldı. Valilik üreticilere ceza yazmanın soz konusu olmadığı ancak bu izinleri bahane ederek […]

 Çay bahçelerine gidene ceza yazıldı mı

25.04.2021 - 17:44

Güncelleme : 25.04.2021 - 17:44

Rize İkizdere bölgesinde çay bahçelerine gidene ceza yazıldı açıklamasına valilik cevap verdi.

Rize İkizdere bölgesinde çay bahçelerine gidene cezalar yazılıyor haksız yere insanlara ceza yazılıyor gibi söylentilere valilikten açıklama yapılarak yazılan cezaların kime neden yazıldığı niçin yazıldığı konusunda bilgi verilerek aydınlatma yapıldı.

Valilik üreticilere ceza yazmanın soz konusu olmadığı ancak bu izinleri bahane ederek halkın sağlığını tehlikeye atanlar için gerekli işlemler yapıldığını açıkladı.

Valilik şu açıklamayı yaptı.

1️⃣ Rize-ikizdere İlçesinde, “Çay tarlasına giden vatandaşlara Jandarma ceza yazıyor” şeklinde, yanlış/eksik bilgi veya art niyete dayanan asılsız haber ve yorumlar yapıldığı görülmüştür.

2️⃣ İlimizin tamamında çay tarımı ya da herhangi bir üretim sürecine ilişkin muafiyet kapsamında kimseye ceza yazılmamıştır. Ancak muafiyetleri suistimal etmek isteyen kişilere de hepimizin sağlığı ve kamu düzeni için fırsat verilmemektedir.

3️⃣ Her yerde olduğu gibi İkizdere İlçesinde de bu doğrultuda uygulanan cezai işlemler, kesinlikle tarlasına giden, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yönelik olmamıştır.

4️⃣ Devletimiz, ülkemiz ve ilimiz için çok önemli olan ve her türlü hukuki aşaması tamamlanan izinleri alınan yatırım projesi kapsamında açılmak istenen taş ocağını engellemeye çalışan, tüm ısrarlı açıklama, ikna gayretleri ve ikazlara rağmen…

maske-mesafe kuralına uymayan, kamu görevlilerinin çalışmasına sekteye uğratmak isteyen kişilere idari yaptırım uygulanmıştır.

5️⃣ Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın