Çalişma izin belgesi alma çıkmazı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÜlkemizde artan corona virüs vakaları yüzünden 17 gün sürecek tam kapanma kararı alındı. 29 Nisan tarihinde başlayarak 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek kapanmada çalişmasına izin verilenler çalişma izin belgesi almak zorunda. Güvenlik küvvelerine gösterilmesi zorunlu bu belgeyi ibraz etmek gerekli. Yanliz bu belgeyi almak e devlet üzerinden alınıyor. Daha önce yine e devletten […]

 Çalişma izin belgesi alma çıkmazı

02.05.2021 - 9:25

Güncelleme : 02.05.2021 - 9:25

Ülkemizde artan corona virüs vakaları yüzünden 17 gün sürecek tam kapanma kararı alındı.

20210301 183319 Çalişma izin belgesi alma çıkmazı Çalişma izin belgesi

29 Nisan tarihinde başlayarak 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek kapanmada çalişmasına izin verilenler çalişma izin belgesi almak zorunda.

Güvenlik küvvelerine gösterilmesi zorunlu bu belgeyi ibraz etmek gerekli.

Yanliz bu belgeyi almak e devlet üzerinden alınıyor. Daha önce yine e devletten alınan aynı isimde belge geçerli olmayınca işyerinden belge şarti geldi bu belgelerdeki açıklar yüzünden sokağa çıkmayı önlemek için içişleri bakanlığı yeni bir karar ile e devlet üzerinden yeni belge alma şartı getirildi. Bunun üzerine e devletten çalışma izin belgesi almak için oluşan yoğunluk sebebiyle e devlet üzerinden sistem şu an cevap veremiyor uyarısı veriyor. Oluşan aksaklığın giderilip yeni belge alma ne zaman gerçekleşeceği ve ceza alma durumunda kalınma ihtimali vatandaşı endişendiriyor ve sorunun çözümü bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın