Marketlere yeni düzenleme

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarCorona virüs tedbirleri kapsaminda 17 gün sürecek tam kapanma sürecinde marketlere fe yeniden düzenleme getirildi. İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bir çok alişveriş market ve bakkalara kurallar getirilmişti. Buna göre saat 10 ile 17 arası açik olacak marketlere yeni bir genelge ile artik sadece gida ürünleri satışına izin verilecek karara göre: 7 Mayıs […]

 Marketlere yeni düzenleme

04.05.2021 - 0:04

Güncelleme : 04.05.2021 - 0:04

Corona virüs tedbirleri kapsaminda 17 gün sürecek tam kapanma sürecinde marketlere fe yeniden düzenleme getirildi.

İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bir çok alişveriş market ve bakkalara kurallar getirilmişti. Buna göre saat 10 ile 17 arası açik olacak marketlere yeni bir genelge ile artik sadece gida ürünleri satışına izin verilecek karara göre:

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

* Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

* Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

* Başta zabıta görevlileri ve kolluk kuvvetleri olmak üzere denetim ekiplerince bu hususa ilişkin tebliğler ve kontroller eksiksiz yerine getirilecek.

* Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak

İçişleri bakanlığı alınan kararların uygulamasına azami dikkat edilerek belediye ve il hıfzısıhha kurullarınca gerekli denetimler yapılması istendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın