Çay üreticisi yine zorda

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÇay üreticisi yine zorda. Gürbetteki çay üreticileri yine memlekete gelememe sıkıntısında. Çay kampanyasina başlamadan önce pandemi dolayısıyla gelen 17 günlük kapanma sebebiyle memleketine gidemeyen üretici yasağın kalkmasiyla terminallere akin etti. Terminallerde ve gerekse uçak seferlerinde oluşan birikme vatandaşların bilet bulamama sorununa sebeb oldu. Bir an önce çayına bahçesine gitmek isteyen gürbetçiler bilet bulamayınca memlekete […]

 Çay üreticisi yine zorda

19.05.2021 - 7:13

Güncelleme : 19.05.2021 - 7:16

Çay üreticisi yine zorda.

FB IMG 1613911397150 Çay üreticisi yine zorda Artvin

Gürbetteki çay üreticileri yine memlekete gelememe sıkıntısında. Çay kampanyasina başlamadan önce pandemi dolayısıyla gelen 17 günlük kapanma sebebiyle memleketine gidemeyen üretici yasağın kalkmasiyla terminallere akin etti. Terminallerde ve gerekse uçak seferlerinde oluşan birikme vatandaşların bilet bulamama sorununa sebeb oldu. Bir an önce çayına bahçesine gitmek isteyen gürbetçiler bilet bulamayınca memlekete gidemeyenlerin çay toplama için ve bahçe temizliği için geç kalma sıkıntısı yaşıyor.

Her yıl sezon başı oluşan bu soruna çare bulunmama otobüs sefer yetersizliği sıkıntısı olurken bu yıl pandemi yasaklarıda sorunu daha derinleşmesine sebeb oldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın