Rize’ye 10 uzman dr atandı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize ‘ye 10 uzman dr atandı. Rize ilinde hasta yoğunluğu dikkate alınarak vatandaşların randevu almada yaşadıkları şikayetler üzerine Rize valiliği il sağlık müdürlüğü çalışmaları sonucu 10 uzman doktor atanması yapıldığı ve yakın zamanda göreve başlayacakları açıklandı. Atanan doktorlar içinde ayrıca çocuk hermatolojisi ve çocuk onkolojisi uzmanların yer alması bu konuda şikayetleri azaltacağı bekleniyor. Rize […]

 Rize’ye 10 uzman dr atandı

24.06.2021 - 13:49

Güncelleme : 24.06.2021 - 13:51

Rize ‘ye 10 uzman dr atandı.

Rize ilinde hasta yoğunluğu dikkate alınarak vatandaşların randevu almada yaşadıkları şikayetler üzerine Rize valiliği il sağlık müdürlüğü çalışmaları sonucu 10 uzman doktor atanması yapıldığı ve yakın zamanda göreve başlayacakları açıklandı.

Atanan doktorlar içinde ayrıca çocuk hermatolojisi ve çocuk onkolojisi uzmanların yer alması bu konuda şikayetleri azaltacağı bekleniyor.

Rize İl sağlık müdürlüğü bu konuda şu açıklamayı yaptı:

99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile Rize’ye birçok uzmanın yanı sıra uzun yıllar sonra Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi kadrosu açıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 tıbbı onkoloji uzmanı, 1 nefroloji uzmanı, 1 acil tıp uzmanı, 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 çocuk hematolojisi ve onkolojisi uzmanı kadrosu açıldı.

Kaçkar Devlet Hastanesine 1 Radyoloji uzmanı ile 1 anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı kadrosu açılırken, Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesine ise 1 iç hastalıkları uzmanı ile 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı kadrosu açıldı.

Ayrıca Pazar İlçe Sağlık Müdürlüğüne de Aile hekimliği uzmanı münhal kadrosu açıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın