Tmsf nin başına Rizeli Karataş atandı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTasarruf mevduatduatı sigorta fonunun başına Rizeli Fatin Rüştü Karataş atandı. Tmsf başkanlığına cumhurbaşkanı Erdoğan tarafindan görev süresi dolan Mühittitin Güldal yerine Fatin Rüştü Karataş atandı. Devletin iflas eden veya çeşitli sebeblerle el koyduğu şirketlerin yürütülmesi yapılan kurumda başkanlık süresi iki yıl olarak süre sonunda cumhurbaşkanı tarafından atama ile belirleniyor. Fatin Rüştü Karakaş kimdir? Fatin […]

 Tmsf nin başına Rizeli  Karataş atandı

13.07.2021 - 14:11

Güncelleme : 13.07.2021 - 14:31

Tasarruf mevduatduatı sigorta fonunun başına Rizeli Fatin Rüştü Karataş atandı.

20210713 111724 Tmsf nin başına Rizeli Karataş atandı Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tmsf başkanlığına cumhurbaşkanı Erdoğan tarafindan görev süresi dolan Mühittitin Güldal yerine Fatin Rüştü Karataş atandı.

Devletin iflas eden veya çeşitli sebeblerle el koyduğu şirketlerin yürütülmesi yapılan kurumda başkanlık süresi iki yıl olarak süre sonunda cumhurbaşkanı tarafından atama ile belirleniyor.

Fatin Rüştü Karakaş kimdir?

Fatin Rüştü Karakaş, 1968 yılında Rize’de dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Fatin Rüştü Karakaş, İstanbul Üniversitesi’nde Para ve Banka yüksek lisansı yaptı.

1992 yılında Şekerbank Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Fatin Rüştü Karakaş, 2013 Ocak ayına kadar burada çeşitli görevler üstlendi. Ardından Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nda Genel Sekreter olarak görev yaptı ve Kasım 2013’te Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın