Rize’de bayram ve hüzün birarada

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize kurban bayramı ve hüznü bir arada yaşıyor. Kurban bayramımızın birinci gününde Rize ‘de kurbanlar kesilerek bayramlaşmaların yapılırken bir taraftan da 5 gün önce sel felaketleri sonrası vefat eden insanların cenaze defin işlemleri yapılıyor bir taraftanda heyelanda kaybolan vatandaşlara ulaşılmaya çalişiliyor. Rze Güneysu ilçesinde ve Muradiye bedesinde jandarma afat işleri derelerde arama yaparken denizde […]

 Rize’de bayram ve hüzün birarada

20.07.2021 - 21:13

Güncelleme : 20.07.2021 - 21:13

Rize kurban bayramı ve hüznü bir arada yaşıyor.

20210720 233738 Rize'de bayram ve hüzün birarada Felaket
20210721 001141 Rize'de bayram ve hüzün birarada Felaket

Kurban bayramımızın birinci gününde Rize ‘de kurbanlar kesilerek bayramlaşmaların yapılırken bir taraftan da 5 gün önce sel felaketleri sonrası vefat eden insanların cenaze defin işlemleri yapılıyor bir taraftanda heyelanda kaybolan vatandaşlara ulaşılmaya çalişiliyor.

Rze Güneysu ilçesinde ve Muradiye bedesinde jandarma afat işleri derelerde arama yaparken denizde de sahil güvenlik komutanlığı çalişmalara devam ediyor.

Kurban ayramı günü gelmesine karşın afet bölgesi ilan edilen Rize ‘de çevre bakanı Murat Kurum ve Rize miletvekilleri Muhammed Avci ve Hayati Yazıcı de çalişmaları yakından takip ederek bölgeden ayrılmadı.

Güneysu ilçesinde çevre bakanı Murat Kurum bazen halkın sofrasına oturdu kurban etini tattı bazende dere kenarında arama yapan ekiplere katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın