Rize’de piknik yapmak ve ateş yakmak yasak

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSon günler de ülkemizde üst üste yaşanan sonucu pkk terör örgütü tarafinda gerçekleştirilen yangınlar sonucu Rize valililiği harekete geçti. Ülkemizde özellikle Antalya Manavgat ‘ta yaşanan yanginda hayatını kaybeden vatandaşlar ile birlikte bir çok hayvan yanarak can vermişti. Daha sonra ege bölgesinde tatil bölgeleri Marmaris ve diğer tatil bölgeleri Marmara ve Karadenize de sıçradı ormanlarımız […]

 Rize’de piknik yapmak ve ateş yakmak yasak

03.08.2021 - 9:07

Güncelleme : 03.08.2021 - 9:07

Son günler de ülkemizde üst üste yaşanan sonucu pkk terör örgütü tarafinda gerçekleştirilen yangınlar sonucu Rize valililiği harekete geçti.

20210803 115128 Rize'de piknik yapmak ve ateş yakmak yasak Rize

Ülkemizde özellikle Antalya Manavgat ‘ta yaşanan yanginda hayatını kaybeden vatandaşlar ile birlikte bir çok hayvan yanarak can vermişti. Daha sonra ege bölgesinde tatil bölgeleri Marmaris ve diğer tatil bölgeleri Marmara ve Karadenize de sıçradı ormanlarımız yandı.

Bunun üzerine Rize valiliği de harekete geçerek Rize de ormanlık alanlarda piknik yapmak ateş yapmak gibi faaliyetler yasaklandı.

iişte valiliğin yaptığı açıklama

Orman Yangınlarının önüne geçebilmek adına yeni bir değerlendirme yapılıncaya kadar Rize ilimizin tamamında piknik ve mesire yerleri, tabiat parkları, Milli parklar dahil tüm ormanlık alanlarda yangına sebebiyet verecek piknik ve benzeri amaçlarla ateş yakılması yasaklanmıştır. https://t.co/CPmoFFcH40

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın