Domuzlardan kurtulmak için

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBölgemizde özellikle köylerde insanların korkulu ruyası olan domuzlardan nasıl kurtuluruz. Karadeniz bölgesinde daha çok köylerde insan azlığı nüfüs sayısı düşmesi ile birlikte yabanı hayvanlar özeliikle domuzlar sürü halinde gezerek korku salıyor vatandaşlar evlerine gitdip gelmekte korkuyor. Domuzlar neyi sevmez neye gelmez Bu hayvanlardan korunmak için ne yapmalı ? Nasil önlem alınmalı ? Çanakkale Bayramiç […]

 Domuzlardan kurtulmak için

05.08.2021 - 3:22

Güncelleme : 05.08.2021 - 3:42

Bölgemizde özellikle köylerde insanların korkulu ruyası olan domuzlardan nasıl kurtuluruz.

Karadeniz bölgesinde daha çok köylerde insan azlığı nüfüs sayısı düşmesi ile birlikte yabanı hayvanlar özeliikle domuzlar sürü halinde gezerek korku salıyor vatandaşlar evlerine gitdip gelmekte korkuyor.

Domuzlar neyi sevmez neye gelmez

Bu hayvanlardan korunmak için ne yapmalı ? Nasil önlem alınmalı ?

Çanakkale Bayramiç tarim müdürlüğü tarafindan yapilan araştırmada domuzların lavanta kokusunu sevmediği bu kokuya gelmediği görüldü . Bunun üzerine köylerde bahçelerde lavanta eklilmesi tavsiye edildi.

Ayrıca aşağıda videoda bir çiftçi domuzların insan saçı bulunan yerlere ve tişort gibi giyecekleri korkuluk yaparak ve bunlara zaman zaman deodorant sıkarakda domuz gelmesi önlenebilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın