Çayeli de başhekimden uyarı vakalar arttı

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÇayeli devlet hastanesi başhekimi Yahya Kesici sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile halkı uyararak vakaların arttığını covid olanlar gezmeye devam ettiği için hastaığı yaydığını söyleyerek sorumlu olma çevreyi çocukları düşünme çağrısı yaparak vatandaşları uyardı. Dostlarım. Arkadaşlarım. Bacılarım. Biliyorsunuz Covıt Pozıtıf hasta sayımız Çayeli genelinde çok fazla sayıya ulaştı. En büyük sebebi düğünlerde ve cafelerde […]

 Çayeli de başhekimden uyarı vakalar arttı

09.08.2021 - 4:13

Güncelleme : 09.08.2021 - 4:13

Çayeli devlet hastanesi başhekimi Yahya Kesici sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile halkı uyararak vakaların arttığını covid olanlar gezmeye devam ettiği için hastaığı yaydığını söyleyerek sorumlu olma çevreyi çocukları düşünme çağrısı yaparak vatandaşları uyardı.

FB IMG 1628473933536 Çayeli de başhekimden uyarı vakalar arttı Çayeli

Dostlarım. Arkadaşlarım. Bacılarım. Biliyorsunuz Covıt Pozıtıf hasta sayımız Çayeli genelinde çok fazla sayıya ulaştı. En büyük sebebi düğünlerde ve cafelerde maske takmamak. Birlikte iken en yakın olduğumuz anda, karşılıklı konuşmalarda virüs hiç zorlanmadan nefesimizle, tükürüğümüzle bizler üzerine seyahat etmekte. Bizler ise hiç dikkat etmeyerek gelecekte olacak kapanmalara kapı aralamaktayız.
Çok önemli gördüğüm BİR MESELE daha var. Kişi erkek olsun, bayan olsun Covıt pozıtıf (hasta) oluyor. Temaslılarını söylemiyor. İsim vermiyor, işinden gücünden olmasın, çayından geri kalmasın diye. Ondan sonra Facebook da yazıyor, diyor ki ben Covıt oldum, benimle temaslı olanlar test olsun.
Dün hastaneye takriben Covıt polıkılınığıne 170 civarında kişi müracaat etti. Bu ne demek! Temaslı olanların isimlerini bildirin de hastaneye gelmesinler. Evlerinde test olsunlar. Daha doğru olmaz mı? Kişi sağlamsa da hastaneye geldi mi direk Covıt hastalarının içine
giriyor. Covıt hastası değilse de 6. 7. Günde Covit hastası olabiliyor. Her an bu günlerde Çayeli Covit tarafında Covit pozırıf hasta var. Ya şikayetleri var, test olacak. Ya da eklem ağrısı, nefes darlığı, ateşi var, muayene olmaya gelmiş. Hasta olmayanın o tarafta ne işi var. Öylesine test yaptırmaya öyle yere gelinir mi?
Bu mikroptan uzak durmalıyız. Daha yazın ortası. Böyle devam ederse Eylülde ne olacak. Herkes evlere kapanacak. Okullar açılmayacak. Çocuklarımız nice zamandır okula gidememiş. Bu senede gitmesinler mi? Bu çocuklar bizlerin çocukları. Okullarına gitmeleri lazım değil mi?
Arkadaşlar. Dostlar. Bacılar. Artık bu iş ciddiye alınmalı. Aşılar olunmalı. En önemli güvencemiz yanımız da bir kişi de varsa maske takmalı, kalabalık yerlerde maskesiz olmamalıyız. Kul hakkı var. Sonrasında vicdan var.
Üç aşımızı da zamanı gelince olmalıyız ki hem kendimizi hem de çevremizi güvence altına alalım.
Lütfen. Yakınlarımıza ve sevdiklerimize sorun olmayalım. Sonrasında çok üzülürüz. Allaha emanet olun.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın