Burak Elmas Oğulcan Çağlayan olayı sadece Çaykur Rizespor Galatasaray olayı değildir

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGeçtiğimiz sezon lig bitmeden Galatasaray a imza atan ve mahkemelik olan Oğulcan Çağlayan olayı ile ilgili Galatasaray başkanı Burak Elmas konuştu. Burak Elmas Oğulcan Çağlayan olayında Galatasaray a diz çöktürmek istendiğini söyleyerek şunları söyledi: Oğulcan olayı sadece Rizespor ile Galatasaray arasındaki durum değil” diyen Başkan Elmas, “Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, en son da oyuncusuna […]

 Burak Elmas Oğulcan Çağlayan olayı sadece Çaykur Rizespor Galatasaray olayı değildir

20.08.2021 - 12:09

Güncelleme : 20.08.2021 - 12:09

Geçtiğimiz sezon lig bitmeden Galatasaray a imza atan ve mahkemelik olan Oğulcan Çağlayan olayı ile ilgili Galatasaray başkanı Burak Elmas konuştu.

Burak Elmas Oğulcan Çağlayan olayında Galatasaray a diz çöktürmek istendiğini söyleyerek şunları söyledi:

Oğulcan olayı sadece Rizespor ile Galatasaray arasındaki durum değil” diyen Başkan Elmas, “Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, en son da oyuncusuna verilen cezayla tehdit etmeye kadar varan bir durum. Galatasaray’a karşı başlatılmış bir mücadele, Galatasaray’a diz çöktürme çabası var.” ifadelerini kullandı.

Rizespor’da yeni bir yönetim geldi. Sayın Tahir Kıran’a camiadan büyük bir baskı var. Rizespor’la ilişkimizi normalleştirmeye çalışıyoruz. Bazı isimler bunu kan davası haline getirmişler. Bu baskıyı da Rizespor’a baskı yapıyorlar. Görüşmelerimiz bir aşamaya geldi. Kişilere bir suç duyurusunda bulunduk. Bir şekilde bazı oyuncuları kiralık ve bonservisiyle Rizespor’a verdik. Burada amacımız oyuncumuzu bir an önce sahaya döndürmek.”

“Tahkim Kurulu aleyhine yaptığımız davalardan feragat yapmamız istendi”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Oğulcan Çağlayan davasının çözülebilmesi için Çaykur Rizespor ile anlaşmaya vardıklarını ancak imzalanacak protokolde TFF ve kurullarına açılan davaların kapatılması üzerine eklenen madde olduğunu söyledi.

Elmas, “Bize bir takım duyumlar gelmeye başladı. Çarşamba günü elimize son bir protokol geldi. Rizespor’un avukatından bize gelen protokolden bize perşembe gününe kadar imzalanması gerektiği bilgisi geliyor ama cuma günü de imzalanabilir. Protokoldeki bir madde bizi şaşırttı. Rizespor’la karşılıklı davamız var. Tahkim Kurulu aleyhine yaptığımız davalardan feragat etmemiz istendi. Federasyon ve Tahkim Kurulu da işin içinde.” diye konuştu.

kaynak NTV spor

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın