Whatshapp dan yeni kolaylık

İnstagram.com/medya_rize

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar1.6 milyar kullanıcıya sahip uluslararası meajlaşma ağı whatshapp artik mesajlar ve videolar taşınabilecek. Daha önce taşınamadığı için sorun olan ios tan anroid e taşıma artik sorunu ortadan kalkıyor. Böylece artik ios tan whatshapp kullananlar anroid telefonlara geçişte bu sorunu yaşamayacak. Whatshapp bu özelliğini şu bildiri ile duyurdu. “WhatsApp mesajlarınız size aittir. Kişisel WhatsApp mesajlarınızın […]

 Whatshapp dan yeni kolaylık

03.09.2021 - 14:43

Güncelleme : 03.09.2021 - 14:52

1.6 milyar kullanıcıya sahip uluslararası meajlaşma ağı whatshapp artik mesajlar ve videolar taşınabilecek.

Daha önce taşınamadığı için sorun olan ios tan anroid e taşıma artik sorunu ortadan kalkıyor. Böylece artik ios tan whatshapp kullananlar anroid telefonlara geçişte bu sorunu yaşamayacak.

Whatshapp bu özelliğini şu bildiri ile duyurdu.

“WhatsApp mesajlarınız size aittir. Kişisel WhatsApp mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve mesajlarınızın sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın sebebi budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden diğerine aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği güvenli ve güvenilir bir şekilde oluşturmak için işletim sistemi ve cihaz üreticileriyle sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar. Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın