Çay tohumu toplama sezonu açıldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDoğu karadeniz bölgesinde çay bölgesinde yaş çay alımı kampanya bitti şimdi çay tohumu toplama sezonu açıldı Rize ve çevre illerde yaş çay sezonu sona ermesinin ardından son bir kaç yıldır çay bahçesi yapımı artması üzerine çay tohumuna olan ilgiyi artırdı. Çay tohumu geçen yıl 9 Tl ye kadar çıkarken bu senede henüz çay bahçeleri […]

 Çay tohumu toplama sezonu açıldı

22.10.2021 - 10:41

Güncelleme : 22.10.2021 - 10:41

Doğu karadeniz bölgesinde çay bölgesinde yaş çay alımı kampanya bitti şimdi çay tohumu toplama sezonu açıldı

FB IMG 1634897192782 Çay tohumu toplama sezonu açıldı Artvin

Rize ve çevre illerde yaş çay sezonu sona ermesinin ardından son bir kaç yıldır çay bahçesi yapımı artması üzerine çay tohumuna olan ilgiyi artırdı. Çay tohumu geçen yıl 9 Tl ye kadar çıkarken bu senede henüz çay bahçeleri kazılmadan 3.5 tl ye kadar satılırken dahada yükselmesi bekleniyor .

IMG 20210919 WA0014 Çay tohumu toplama sezonu açıldı Artvin

Çay tohumu para ettiğini gören duyan vatandaşlar bu günlerde çay bahçelerinde çay tohumu topluyor biriktiriyor. Bu işin ticaretini yapan vatandaşın elinden çay tohumunu alarak çay bahçesi yapanlara satan aracı kişilerde mevcut durumda bu dönemde bu işi yaparak ticarete dökmüş durumda. Yaş çay sezonu sonrası boşta kalan kadın ve erkeklerde bu günleri değerlendirerek üç beş lira kazanmasıda onları memnun ediyor .

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın