Ölüm yıldönümünde Ahmet Mesut Yılmaz sevgisi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize nin ilk başbakanı ve Rize milletvekili olarak ilkleri ilimize yaşatmış bir siyasetçi Ahmet Mesut Yılmaz ölümünün birinci yıldönümünde özlem ve dualar ile anılıyor. Siyasette bir Rizeli olarak ses birakan Rize hatta karadenize büyük hizmetleri geçen sahil yolunun yapımı için yüce divan’a giden ve beraat eden ilk siyasetçi Ahmet Mesut Yılmaz. 98 lı yıllar […]

 Ölüm yıldönümünde Ahmet Mesut Yılmaz sevgisi

30.10.2021 - 18:46

Güncelleme : 30.10.2021 - 18:46

Rize nin ilk başbakanı ve Rize milletvekili olarak ilkleri ilimize yaşatmış bir siyasetçi Ahmet Mesut Yılmaz ölümünün birinci yıldönümünde özlem ve dualar ile anılıyor.

FB IMG 1633167273176 Ölüm yıldönümünde Ahmet Mesut Yılmaz sevgisi AHMET Mesut Yılmaz
Turgut Özal dan sonra Yıldırım Akbulut kısa başbakanlığı sonrası Anavatan partisi genel başkanı seçildiği gün saatlerce silâhlar susmadığı bir gün olarak geçti .

Siyasette bir Rizeli olarak ses birakan Rize hatta karadenize büyük hizmetleri geçen sahil yolunun yapımı için yüce divan’a giden ve beraat eden ilk siyasetçi Ahmet Mesut Yılmaz.

98 lı yıllar da askerlerin irtica var diye meclise baskı yaptığı dönemde pek çok insan belki bilmez ama dik duran bir devlet adamı idi Yılmaz .

Mehmet Barlas gazeteci yazar bir anısında o dönemi şöyle anlatıyor. Kara küvvetleri komutanı İsmail Hakkı Karadayı irtica ile mücadele konusunda birifing için Yılmaz ‘ı çağırıyor işte bazı şeyler anlatiyor istiyor şu kanunlar çıksın diye Yılmaz koltuğa yaslanmış sigarasını tüttürmüş bakiyor Karadayı biraz anlatiyor sinirlenip çıkıyor ve diğer komutan yakınlarına bu Mesut Yılmaz çok kaypak ben konuşuyorum o arkasına yaslanmış sigara içiyor diyor.

Yine Oltan Sungurlu bir anısında Yılmaz ile askerler toplantıda şunları şunları yapın diyor Mesut Yılmaz burası bir hukuk devletidir bunları ben duymamış olayım deyip çıktı.

İşte Ahmet Mesut Yılmaz ismi ve hayatından bir kaç kesit ölüm yıldönümünde verelim dedik. Allah rahmet etsin

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın