5.yargı paketi mecliste icralıklara kolaylık geliyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarCumhurbaşkanlığı tarafından Ak parti milletvekilleri hazırladığı 5.yargı paketi meclise sunuldu. İş dünyasında ve icralik olan mal varlıkları olanları icra hukuk dairelleri ihale üzerinden satılması hem yığılmalara hemde vatandaşın mal veya aracının değerinden çok altına gitmesi sebebiyle mağduriyetlere sebeb olmaktaydı. Bu Kapsamda çıkarılacak yasa ile icrali malı olan kişi mal veya aracını kendi istediği kişye […]

 5.yargı paketi mecliste icralıklara kolaylık geliyor

03.11.2021 - 10:16

Güncelleme : 03.11.2021 - 10:16

Cumhurbaşkanlığı tarafından Ak parti milletvekilleri hazırladığı 5.yargı paketi meclise sunuldu.

İş dünyasında ve icralik olan mal varlıkları olanları icra hukuk dairelleri ihale üzerinden satılması hem yığılmalara hemde vatandaşın mal veya aracının değerinden çok altına gitmesi sebebiyle mağduriyetlere sebeb olmaktaydı.

Bu Kapsamda çıkarılacak yasa ile icrali malı olan kişi mal veya aracını kendi istediği kişye satabilecek ve bu sıkıntıve tıkanmaların önüne geçilecek.

5.yargı paketi boşanma sonrası çocuk paylaşımını icra dairelerinden aliyor .Buna göre çocukların icra ile görülmesi düzenlemesi İcra ve İflas Yasası kapsamından çıkartılacak. Teslim sırasında psikolog, pedagog gibi uzmanlar bulunacak. Bu konuda asıl sorumlunun hangi bakanlık olacağı konusundaki tartışma da sona erdi. Çocuk teslimi görevi Adalet Bakanlığı’nda olacak. Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı taşra birimi olan Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerine bu işi yürütecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın