Rize maviye dönüştü

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDünyayı etkisi altına alan corona virüs ülkemizde de bir sürü can aldı Corona virüsten korunmak için en etkili yol aşı ülkemizdede uygulanmaya başlandığı günden sonra sağlık bakanlığı il haritasi çıkarmış durumda çıkarılan haritada nüfüsü yüzde 75 ten üzeri aşı olan iller mavi kategorine geçiyor. Haftalardır süren aşılama sonrası uzun müddet turuncu karegoride kalan karadenizde […]

 Rize maviye dönüştü

04.11.2021 - 4:28

Güncelleme : 04.11.2021 - 4:28

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs ülkemizde de bir sürü can aldı

Corona virüsten korunmak için en etkili yol aşı ülkemizdede uygulanmaya başlandığı günden sonra sağlık bakanlığı il haritasi çıkarmış durumda çıkarılan haritada nüfüsü yüzde 75 ten üzeri aşı olan iller mavi kategorine geçiyor.

Haftalardır süren aşılama sonrası uzun müddet turuncu karegoride kalan karadenizde tek mavi olamayan il olarak gözüken Rize sonunda yüzde 75 i geçerek mavi iller arasına girdi.

Sağlık bakanı Fahretin Koca bu haberi sosyal medya hesablarından şu açıklama ile duyurdu.

RİZE ikinci doz aşı oranında %75’in üzerine çıkarak Mavi kategorisine geçti. Aşı oranı düşük tüm illerimizde bu hedefe ulaşmalıyız. 81 ilin tamamı bir an önce Mavi olmalı. Hızlanalım..

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın