Mustafa Destici çaykur kurnazlık yapiyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBüyük birlik partisi genel başkanı Mustafa Destici den çaykura eleştiri Büyük birlik partisi genel başkanı Destici bir dizi ziyaret için geldiği Rize’de Çaykur u eleştirdi. Çaykur un varlik fonuna geçtikten sonra sürekli zarar ettiğini bunu önlemek için çay bahçelerinin 7 de bir kestirileceğını Çaykur burda bir kurnazlık yapiyor diye konuştu. İlgili Haber Rize de […]

 Mustafa Destici çaykur kurnazlık yapiyor

08.11.2021 - 9:51

Güncelleme : 08.11.2021 - 9:51

Büyük birlik partisi genel başkanı Mustafa Destici den çaykura eleştiri

20211107 154156 Mustafa Destici çaykur kurnazlık yapiyor Büyük birlik partisi

Büyük birlik partisi genel başkanı Destici bir dizi ziyaret için geldiği Rize’de Çaykur u eleştirdi.

Çaykur un varlik fonuna geçtikten sonra sürekli zarar ettiğini bunu önlemek için çay bahçelerinin 7 de bir kestirileceğını Çaykur burda bir kurnazlık yapiyor diye konuştu.

Destici çay ve fındığın değeri yüksek ürünler olduğu ve üzerinde kar yağan tek çay olması kalitesini artırdığı ve dünya pazarlarına açılmasi gerektiğini söylerken çayın kilosunu vatandaştan 4 tl ye alınarak kuru çayın marketlere 20 tl ye satıldığı markette 40 tl ye satıldığını belirtti ve vatandaşa daha ucuza çay satılmalı dedi.

Destici 6 yıldır çayda destekleme 13 kuruş olduğunu zam yapılmadığı destekleme yeniden belirlenerek en az 1 tl olmalı dedi. Yaş çay da fiyatın 4 tl verildiği ancak kota yüzünden özel sektöre mecbur bırakılırken özel sektör fabrikaları 2.40 tl ye yaş çay aldığını söyleyerek nerde kaldı 4 tl diye konuştu. Çaykur kendini kurtaracak diye vatandaş ezdirilmemeli diyerek yeni çay fabrikaları yaptırılarak çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın