Yansun ağlasun kime yazıldı sebebine çok ağlayacaksınız

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBaktum ağladım türküsünü hepiniz duymuşssunuz . Arhavi Fındıklı Ardeşen Pazar almışda kalemi mektubu yazar ben ölürsem yarum sana kim bakar söyleyın yaruma yansun ağlasun ben ölünce karaları bağlasun. Armud türküsünün bestekar ve söz yazarı Sinan Akçal’a ait bir eser olan türküyü Sinan Akçal askerde mayın patlaması sonucu kol ayak ve gözlerini kaybetmiş bir gazi […]

 Yansun ağlasun kime yazıldı sebebine çok ağlayacaksınız

17.11.2021 - 12:20

Güncelleme : 17.11.2021 - 12:20

Baktum ağladım türküsünü hepiniz duymuşssunuz .

Arhavi Fındıklı Ardeşen Pazar almışda kalemi mektubu yazar ben ölürsem yarum sana kim bakar söyleyın yaruma yansun ağlasun ben ölünce karaları bağlasun.

Armud türküsünün bestekar ve söz yazarı Sinan Akçal’a ait bir eser olan türküyü Sinan Akçal askerde mayın patlaması sonucu kol ayak ve gözlerini kaybetmiş bir gazi askere yazmış .

Sinan Akçal bu gazi ile bir gün konuştuğunu ve sevgilin varmı sözüne bir tane var sesinden aşık olduğum diye başladığı ve o kızı Pazar ‘da bulduğunu söylüyor Akçal ve sonra bu gazi durumuna çok üzülerek pisiklojisi bozulduğu ve iki kez intihara teşebbüs ettiğini ve ikincide vefat ettiğini anlatıyor.

Işte o konuşma ve türkü dinleyince sizde ağlayacaksiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın