E devlet ile hayat kolaylaşiyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDünya üzerinde teknolojinin gelişimi ve yapay zeka ile kolaylaşan hayatin etkisi ülkemizde de etkisini gösteriyor. E devlet sistemi de ülkemizin kullandığı vatandaşın devlet dairelerinde geçireceği zamandan tasarruf için kullandığı ve hem de devlet dairelerinin yükünü azaltan sistem . E devlet sisteminde neler yapilabiliyor.? E devlet sistemi gün geçtikçe gelişiyor geliştiriliyor. Neredeyse bu sistem sayesinde […]

 E devlet ile hayat kolaylaşiyor

24.11.2021 - 22:25

Güncelleme : 24.11.2021 - 22:25

Dünya üzerinde teknolojinin gelişimi ve yapay zeka ile kolaylaşan hayatin etkisi ülkemizde de etkisini gösteriyor.

E devlet sistemi de ülkemizin kullandığı vatandaşın devlet dairelerinde geçireceği zamandan tasarruf için kullandığı ve hem de devlet dairelerinin yükünü azaltan sistem .

E devlet sisteminde neler yapilabiliyor.?

E devlet sistemi gün geçtikçe gelişiyor geliştiriliyor. Neredeyse bu sistem sayesinde devlet dairelerine gitmeye vakit geçirmeye gerek kalmadi gibi. E devlet sisteminde artik doğum kaydı yapilmasi da başlamasiyla sağlik alaninda e nabiz sisteminden randevu almaktan tutun tahlillerine bakmak geçmiş muayenelerin görme sağlık durumunu sorgulamaya kadar yapilabilliyor.

Adalet bakanlığı tarafından yürütülen icra davalari yargı davaları e devlet üzerinden görebilme ve takip edebilme artik e devlet üzerinden yapılabiliyor. Hatta yeni çıkan 5.yargı paketi ile ihale üsülü borçlu malını satabilecek ve borcumdan kurtulma firsati doğuyor.

Bir çok önemli kurum işleri vergi borcu sgk işlemleri ne zaman emekli olabilirim gibi görmek mümkün.

Üreticilerin devlete bağlı veya kööpretaiflere sattığı ürünü görmesi ve takip etmesi mümkün kiliyor.

Evet sonuç olarak daha sayamadığımız bir çok konu ve alan da e devlet üzerinden yapılıyor ve bunun sayesinde hem zamandan tasarruf hem ekonomik tasarruf sağlamasında büyük bir etken olarak fayda sağliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın