Rize il özel idare bütçesi kabul edildi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize özel idare meclisi bütçesi kabul edildi. Rize valisi Kemal Çeber ve İl encumen heyet başkanı İbrahim Türüt katılımıyla meclise sunulan bütçe 160 milyon Tl olarak belirlendi. Rize valisi Kemal Çeber bütçe kabulu sonrasi yaptığı konuşmada Rize diğer bölgelere göre arazi şartları zorluğundan maliyetler daha yukarı çıktığı buna rağmen köylerimize en güzel hizmet getirmeye […]

 Rize il özel idare bütçesi kabul edildi

29.11.2021 - 14:18

Güncelleme : 29.11.2021 - 14:18

Rize özel idare meclisi bütçesi kabul edildi.

20211129 164918 Rize il özel idare bütçesi kabul edildi İbrahim Türüt

Rize valisi Kemal Çeber ve İl encumen heyet başkanı İbrahim Türüt katılımıyla meclise sunulan bütçe 160 milyon Tl olarak belirlendi.

Rize valisi Kemal Çeber bütçe kabulu sonrasi yaptığı konuşmada Rize diğer bölgelere göre arazi şartları zorluğundan maliyetler daha yukarı çıktığı buna rağmen köylerimize en güzel hizmet getirmeye devam ettiklerini söyledi.

İl genel meclisi başkani İbrahim Türüt konuşmasinda :Bu hedefler doğrultusunda köylerimizde sürdürdüğümüz Beton, Asfalt, Taş Duvar, Parapet Duvar, İçme Suları, Katı Atık Toplama ve Menfez gibi altyapı hizmetlerimize Dolmuş Durakları, Çocuk Parkları, İmar Planları, Yöresel Mimari Tip Projeler, Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu ve Toplu Köy Mezarlıkları gibi önemli çalışmalar ekledik. Ayrıca turizm başta olmak üzere eğitimden spora, sağlıktan tarıma kadar birçok kültürel ve sosyal içerikli hizmetlerin de içerisinde yer alamaya devam ediyoruz. Bütün bu çalışmalarımızı baz aldığımızda 2021 yılını KÖYDES projesinden gelen ödenekler dahil kendi öz bütçemiz ve yatırımcı kurumlarımızın bütçeleriyle yaklaşık 400 Milyon TL ödenekle kapatıyoruz. 2020 yılında başlayan ve bu yılda ülkemiz ve tüm dünyada etkisini devam ettiren Covid 19 salgınına rağmen pandemi kuralları çerçevesinde gerekli önlemlerimizi alarak hedeflediğimiz çalışmaları büyük oranda tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu zor şartlara rağmen 2021 yılı bütçemizin yatırıma dönüşmesinde ve 2022 yılı bütçesinin belirlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 2022 yılı bütçemizin ilimize hayırlı olmasını ve nice yatırımlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın