Rizeli dernekler Üsküdar ı mekan seçti

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRizeli dernekler Üsküdar’ı mekan seçti. Üsküdar eskilerde sahilde yer alan yer altı kahvesi diye bir mekan vardı Rizelilerin buluştuğu memleketten giden İstanbul’da yaşayan burda buluşurdu yani bir nevi Üsküdar Rizelilerin İstanbul’da buluşma adresiydi. Şimdi bu günlerde Rizelilerin yer aldığı dernekler Üsküdar’ da yeniden açılan dernek merkezleri ile tekrar bölgeyi seçmeye başlıyor. Rizeliler derneği Rideva […]

 Rizeli dernekler Üsküdar ı mekan seçti

21.12.2021 - 16:17

Güncelleme : 21.12.2021 - 16:17

Rizeli dernekler Üsküdar’ı mekan seçti.

FB IMG 1640100879479 Rizeli dernekler Üsküdar ı mekan seçti Çayeli vakfı
FB IMG 1640101037580 Rizeli dernekler Üsküdar ı mekan seçti Çayeli vakfı

Üsküdar eskilerde sahilde yer alan yer altı kahvesi diye bir mekan vardı Rizelilerin buluştuğu memleketten giden İstanbul’da yaşayan burda buluşurdu yani bir nevi Üsküdar Rizelilerin İstanbul’da buluşma adresiydi.

Şimdi bu günlerde Rizelilerin yer aldığı dernekler Üsküdar’ da yeniden açılan dernek merkezleri ile tekrar bölgeyi seçmeye başlıyor. Rizeliler derneği Rideva yeni merkezini Üsküdar a taşırken daha önce Üsküdar da yer alan Kalkandere vakfı ve Çayeli vakfindan sonra Çayeli Şairler deresi derneği de Üsküdar da tuttuğu dernek merkezine taşınarak burada hemşehriler bir arada gelecek.

Dernek başkanlığını Habib Suiçmez in yaptığı Şairler deresi vakfınin açılışı 25 Aralık tarihinde gerçekleşecek .

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın