evlilik için yapılması mecburi oldu

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYeni evlenecek çiftler artik sma (kan uyuşmazlığı) tahlili yapması mecburi oldu. Sağlık bakanı Fahrettin Koca bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada artık yeni evlenecekler bugün itibariyle aile hekimlerinden SMA taşıyıcılık testinden geçmeden aile cüzdanı almaları mümkün olmayacağı ve bunun için kan testi olmaları şart olduğunu açıkladı. Türkiye’de ve dünyada doğan Sma hastası çocukların tedavisi ve […]

 evlilik için yapılması mecburi oldu

23.12.2021 - 11:59

Güncelleme : 23.12.2021 - 11:59

Yeni evlenecek çiftler artik sma (kan uyuşmazlığı) tahlili yapması mecburi oldu.

20211221 072214 evlilik için yapılması mecburi oldu fahrettin koca

Sağlık bakanı Fahrettin Koca bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada artık yeni evlenecekler bugün itibariyle aile hekimlerinden SMA taşıyıcılık testinden geçmeden aile cüzdanı almaları mümkün olmayacağı ve bunun için kan testi olmaları şart olduğunu açıkladı.

Türkiye’de ve dünyada doğan Sma hastası çocukların tedavisi ve ilaç temini zor olduğu için sağlik bakanlığı aldığı karar ile bu hastalığın önüne geçmek isteniyor.

İşte o açıklama

SMA hastalığının önlenmesine yönelik, evlilik öncesinde çiftlerin taşıyıcılık testinden geçmesini amaçlayan TARAMA PROGRAMI Aile Hekimliklerimizde bugün itibariyle uygulamaya konuyor. 27 Aralık tarihinde laboratuvarda kan örneği kabulüne başlanacak. MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Fahrettin Koca

Sağlık bakanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın