Maçlara girişte hatırlatma aşı kısıtlaması

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürkiye futbol federasyonu son günlerde artan vakalar üzerine stadyumlara girişte hatırlatma aşısı olmadan girişler yasaklandığını açıkladığı bir bildiri yayınladı. Paylaş |Tüm dünyada, özellikle de Avrupa’da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle […]

 Maçlara girişte hatırlatma aşı kısıtlaması

05.01.2022 - 10:20

Güncelleme : 05.01.2022 - 10:20

Türkiye futbol federasyonu son günlerde artan vakalar üzerine stadyumlara girişte hatırlatma aşısı olmadan girişler yasaklandığını açıkladığı bir bildiri yayınladı.

Stadyumlara Giriş Şartları Hakkında Bilgilendirme Paylaş |Tüm dünyada, özellikle de Avrupa’da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır.

Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir. 

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır.  
oval.sag.beyaz Maçlara girişte hatırlatma aşı kısıtlaması aşı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın