Meslek liseli olmak isteyenlere müjde hem oku hem maaş al

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMeslek liseli olmak isteyenler için önemli bir karar açıklandı. Ülkemizde kalifiye eleman sıkınıtısını gidermek için meslek liselerine yönlendirme nedeniyle başlayan çalışmalar sonucu ekonomi bakanlığı ve milli eğitim koordinatörlüğünde meslek lisesini yarıda birakan veya ortaokul mezunu olup meslek lisesi okumak isteyenler için yaş sınırına bakmadan 1276 Tl üstü ücret ödenecek ve sigortalı olarak gözükecek. Açıklamada […]

 Meslek liseli olmak isteyenlere müjde hem oku hem maaş al

24.01.2022 - 14:32

Güncelleme : 24.01.2022 - 14:32

Meslek liseli olmak isteyenler için önemli bir karar açıklandı.

20220124 172723 Meslek liseli olmak isteyenlere müjde hem oku hem maaş al Kalifiye eleman

Ülkemizde kalifiye eleman sıkınıtısını gidermek için meslek liselerine yönlendirme nedeniyle başlayan çalışmalar sonucu ekonomi bakanlığı ve milli eğitim koordinatörlüğünde meslek lisesini yarıda birakan veya ortaokul mezunu olup meslek lisesi okumak isteyenler için yaş sınırına bakmadan 1276 Tl üstü ücret ödenecek ve sigortalı olarak gözükecek.

Açıklamada şöyle denildi.


Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp Liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese büyük bir imkan tanımıştır.
Bu durumda olanlar 4 Şubat 2022 tarihine kadar bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (Meslek Lisesine) kayıt olursa bu güne kadar devam etmiş sayılacak. Sigortası yapılacak ve her ay Devletimiz bu öğrencilere 1276 TL ve üzerinde ücret verecektir. Ayrıca lise diploması almaya da hak kazanmış olacaklardır.
Yaş şartı aranmaksızın bu durumda olanların ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak üzere en yakın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine (Meslek Liselerine) başvurmaları gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, öğrencilerimizi ve tanıdıklarınızı bilgilendirmeniz faydalı olacaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın