un fiyatlarına Ukrayna etkisi gelebilir

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSon dönemde sürekli artan ve ekmeğe zam olarak yansıyan un fiyatlarına Ukrayna Rusya krizi etkisi görülebilir. Türkiye ziraat odalar birliği başkanı yaptığı uyarıda Ukrayna Rusya arasindaki gerilim veya olasi işgal un fiyatlarına yansıyacağı ve yeniden yüksek zamlar ve kota da düşklüğü olabileceğini açıkladı. Şemsi Bayraktar twitter hesabından bu konuya dikkat çekerek buğday üretimine destek […]

 un fiyatlarına Ukrayna etkisi gelebilir

08.02.2022 - 16:27

Güncelleme : 08.02.2022 - 16:27

Son dönemde sürekli artan ve ekmeğe zam olarak yansıyan un fiyatlarına Ukrayna Rusya krizi etkisi görülebilir.

Türkiye ziraat odalar birliği başkanı yaptığı uyarıda Ukrayna Rusya arasindaki gerilim veya olasi işgal un fiyatlarına yansıyacağı ve yeniden yüksek zamlar ve kota da düşklüğü olabileceğini açıkladı.

20220208 192517 un fiyatlarına Ukrayna etkisi gelebilir Ekmek

Şemsi Bayraktar twitter hesabından bu konuya dikkat çekerek buğday üretimine destek verilmesi ve her yer de buğday ekimi için her türlü desteğin verilmesi çağrısı yaptı.

1-Rusya ve Ukrayna arasındaki buhrandan dolayı ithalatta sorun çıkması, başta ekmek olmak üzere gıda fiyatlarını olumsuz etkileyecektir.

-Ülkemizde ekilmedik arazi bırakılmamalı, üreticiye yeterli destekler hızlı bir şekilde ulaştırılmalıdır. Gıda enflasyonunu önlemek için üretimi artırmaktan başka çaremiz yoktur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın