Türk telekomu varlik fonu aldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürk telekom varlik fonu tarafından alındı. Lübnan firmasinin alarak zarar ile biraktığı ve cep telefonu ve iletişim öperatör şirketi Türk telekom yapılan görüşmeler sonrası garantı bank akbank işbank ortaklığı olan şirket LYY firmasindan firmanin yüzde 55 hissesi 1 milyar 650 milyon dolar karşılığında satın alındığı açıklandı. Türkiye varlik fonu yönetim kurulu üyesi Arda Ermut […]

 Türk telekomu varlik fonu aldı

10.03.2022 - 16:05

Güncelleme : 10.03.2022 - 22:11

Türk telekom varlik fonu tarafından alındı.

Lübnan firmasinin alarak zarar ile biraktığı ve cep telefonu ve iletişim öperatör şirketi Türk telekom yapılan görüşmeler sonrası garantı bank akbank işbank ortaklığı olan şirket LYY firmasindan firmanin yüzde 55 hissesi 1 milyar 650 milyon dolar karşılığında satın alındığı açıklandı.

Türkiye varlik fonu yönetim kurulu üyesi Arda Ermut şu açıklamayı yaparak olayın kap a bildirdiğinı açıkladı.

Türkiye Varlık Fonu olarak varlığa dayalı bir kalkınma fonu misyonumuzla değer oluşturmaya odaklanıyoruz. Bizim öncelikli hedeflerimiz arasında bünyemizdeki varlıkların değerini en üst seviyeye çıkarmak ve Türkiye’deki şirketlerden bölgesel ve küresel liderler çıkmasına destek olmak var. Türk Telekom da sahip olduğu potansiyel ve marka değeriyle stratejilerimize ve hedeflerimize oldukça uyumlu bir şirket. Bu kapsamda, sadece Türkiye’de değil, global anlamda da büyük bir marka olan Türk Telekom’un toplam sermayesinin yüzde 55’ini temsil eden paylarını satın almak üzere Pay Satın Alım Sözleşmesi imzaladık.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın