Rize kar altında

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de kar yağışı etkisini sürdürüyor. Hafta başından bu güne devam eden kar yağışı Rize’de köy yollarının kapanmasına sebeb olurken valiliğin verdiği bilgiye göre 146 köy yolu ulaşıma açılması için il özel idare ekipleri tarafından çalışılıyor. Rize il genelinde kar yağışı sebebiyle hafta başı Pazartesi itibaren okullar tatil olurken köylerde […]

 Rize  kar altında

19.03.2022 - 18:56

Güncelleme : 19.03.2022 - 18:59

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Hafta başından bu güne devam eden kar yağışı Rize’de köy yollarının kapanmasına sebeb olurken valiliğin verdiği bilgiye göre 146 köy yolu ulaşıma açılması için il özel idare ekipleri tarafından çalışılıyor. Rize il genelinde kar yağışı sebebiyle hafta başı Pazartesi itibaren okullar tatil olurken köylerde kar kalınlığı zaman zaman 1 metreyi aşmış durumda .

Baharin geldiği günlerde devam eden kar yağışı çay bitkisi için olumlu olacağı söylenirkem bölgenin diğer bir geçim kaynağı arıcılık için ise sıkıntılı geçeceğı söyleniyor. Arıların dışarı çıkıp bal toplamak ve kendisini kurtarma dönemi içerde kaldığı için hazinesinden yemesine zayif düşmesine sebeb oluyor.

Rize İkizdere ilçesinde yer alan Anzer yaylasının balı ve diğer bölgelerde ki kestane balı bölge ekonomisi açısından önemli yer tutuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın