Başkan Tahir Kıran Türk futbolunu karıştıranları açıklayacağım

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarCuma günü kendi sahasında oynanan ve 3-2 galip geldiği Trabzonspor maçı sonrası basına konuşan başkan Tahir Kıran yine dikkat çeken açıklamalar yaptı: Güzel, çekişmeli bir maç oldu. 3 puanı aldık mutlu olduk, çok ihtiyacımız vardı. Bu galibiyet bize bir ivme kazandıracak. Trabzonspor da şampiyonluk yolunda devam ediyor. Şampiyonluğa koşuyor. İnşallah Allah onların da yolunu açık eder” […]

 Başkan Tahir Kıran Türk futbolunu karıştıranları açıklayacağım

21.03.2022 - 11:20

Güncelleme : 21.03.2022 - 11:21

Cuma günü kendi sahasında oynanan ve 3-2 galip geldiği Trabzonspor maçı sonrası basına konuşan başkan Tahir Kıran yine dikkat çeken açıklamalar yaptı:

Güzel, çekişmeli bir maç oldu. 3 puanı aldık mutlu olduk, çok ihtiyacımız vardı. Bu galibiyet bize bir ivme kazandıracak. Trabzonspor da şampiyonluk yolunda devam ediyor. Şampiyonluğa koşuyor. İnşallah Allah onların da yolunu açık eder” ifadelerini kullandı.

Ligin bitimine 8 maç kaldığını ve bununda 24 puan olduğunu söyleyen kulüp başkanı Kıran, “Biz bu 24 puanın hepsine talibiz. Yolda çalılar, taşlar olabilir o ayrı ama biz her maçımızı kazanmak için çıkacağız, oynayacağız. İnşallah başka etkenler olmaz, daha önce yaşadıklarımız başımıza gelmez. Çıkıp sahanın içerisinde neticeyi belirleyen insanlar olmaz. Çıkarlar aslan gibi maçlarını yönetirler, biz de maçlarımızı kazanarak hedefimize gideriz” dedi.

“Trabzonspor galibiyeti bize ciddi anlamda moral kazandırdı”

Futbolculara bakıldığı zaman Çaykur Rizespor’un aslında çok iyi bir takım olduğunu ifade eden Tahir Kıran, “Biraz geç takım olabildik. Sonradan gelenler oldu. Ligin ilk yarısında biz 9 haftada 1 puan alabildik. Yeni bir takımdık. Bazı dış etkenler oldu. Tabi bu da takımın moralini bozdu. Kazanamamak insanın psikolojisini bozuyor. Maçı kaybettiğiniz anda o bitmiyor. Bir dahaki maça kadar o moral bozukluğu futbolcusundan, malzemecisinden, başkanına kadar devam ediyor. Kazandığınız zamanda farklı. Şimdi milli takım arasına girdik. Trabzonspor galibiyeti bize ciddi anlamda moral kazandırdı. Antalya’da 10 gün kadar bir kampımız var. Sonrasında Alanyaspor maçı var, kazanmak için çıkacağız. Geldiğimizde Konyaspor maçımız var. Bunların hepsine kazanmak için çıkacağız” şeklinde konuştu.

“Türk futbolunu kimlerin karıştırdığını, kirlettiğini hepsini tek tek söyleyeceğim”

Ses getirecek basın toplantısı yapacağını anlatan başkan Kıran şunları söyledi:

Bizim takımımız iyi bir takım. Artık ‘Bizi doğradılar, parçaladılar’ demek istemiyorum ama insanlar zaten görüyor. Bununla ilgili ilerleyen zamanlarda ciddi bir basın toplantısı yapacağım. Bütün detaylarıyla, doneleri ile her şeyi ortaya koyacağım. Bir takımın kaderi ile bu kadar oynanmaz. Aynı adamlar, aynı şekilde hepsini çözdüm. Hepsini son detayına kadar o basın toplantısında anlatacağım. Kimin nereden geldiğini, kimin torpilinin kim olduğunu, kimlerin Türk futbolunu karıştırdığını, kirlettiğini hepsini tek tek söyleyeceğim ama zamanı var. Ligin bitiminde sonuç ne olursa olsun Rizespor kümede veya değil, ben bu basın toplantısını yapacağım. Ciddi anlamda bu basın toplantısının da ses getireceğine inanıyorum.

Artık futbolun yeşil sahada oynanacağını ifade eden Kıran, “Biz Galatasaray – Rizespor maçı yaşadık. Taraftarı, futbolcusu, yöneticisi, hiç içinde olmayanına kadar bu kadar futbolun içerisinde insan var. Ben hayatım boyunca böyle bir maç seyretmedim. Hakem hataları olan maçlar var ama ben öyle bir maç seyretmedim. Tahminimce de bir daha da seyredeceğimi zannetmiyorum. Bu konu ile ilgili İstanbul’da ciddi bir basın toplantısı yapacağım. Türk futbolunda bir şeyler değişecek. Artık futbol o yeşil sahada oynanacak. Kulüp başkanlarının birçoğunun, hatta hepsinin de buna destek vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

kaynak Ntv spor

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın