Nevzat Paliç ten hükümete size yetki verdik çözümü bulun

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarRize ziraat odası başkanı Nevzat Paliç çay hakkinda ve çay kanunu ile ilgili konuştu. Çay TV de iftar programında konuk olan Nevzat Paliç bir çok konuda çayla ilgili konuştu . Paliç özel sektör hakkinda 1984 yılından itibaren ilk özel sektör kurulduğu günden bu güne üreticinin hep mağdur edildiğini söyledi. İçlerinde esnaf kişilerinde olduğu fiyatinda […]

 Nevzat Paliç ten hükümete size yetki verdik çözümü bulun

03.04.2022 - 17:35

Güncelleme : 03.04.2022 - 17:35

Rize ziraat odası başkanı Nevzat Paliç çay hakkinda ve çay kanunu ile ilgili konuştu.

Çay TV de iftar programında konuk olan Nevzat Paliç bir çok konuda çayla ilgili konuştu . Paliç özel sektör hakkinda 1984 yılından itibaren ilk özel sektör kurulduğu günden bu güne üreticinin hep mağdur edildiğini söyledi. İçlerinde esnaf kişilerinde olduğu fiyatinda çay alan firmalarda var olduğu bunları tenzih ettiğini çoğunluğun ise üreticiyi mağdur ettiğini söyledi.

Çayda kullanılan gübre fiyatları ve sıkıntılar için mevzuatdan dolayı bazi sıkıntılar yaşandığını kredi kartı ile almak isteyenler kendi limitleri yetmeyince oğlunun veya bir yakını kredi kartı ile almak isteyince sistem bunu kabul etmiyor bunu çözmek zor değil bunu çözülmesi gerekli dedi. Gübre fiyatlarinin çok yükseldiği ama çaya desteleme ücreti ile önceden gübre alınırken şimdi mümkün olmadığını yıllardır 13 kuruş ödendiği bunu hükümete Rize milletvekillerine ilettiklerini söyleyerek bunu çözecek hükümettir hatta Rize’nin veklilleridir.

Hükümetin ortaklarından Büyük birlik partisi genel başkanı Mustafa Destici de Rize ye gelişte bunu dile getirdi diyen Paliç desteklemenin de artması gerektiğini söyledi.

Nevzat Paliç verilecek çay fiyatı için ise her ürüne ne kadar zam geldi ise onu istediklerini bu yaş çaydan başka hangi ürün olursa olsun razıyız dedi.

Çay kanunu çıkması konusunda Paliç birinci şart olarak taban fiyat ve kaçak çay konusunda cezaların ağırlaştırılması gerektiği kanunda olmalı diye konuşurken Nevzat Paliç ziraat odası hakkında eleştirilere de cevap verdi.

Paliç ziraat odası 50 bin civari üye varken bunların 28 bini aktif olduğu ve aidat ücretini belirlenen en alt limitten belirlediklerini açıkladı.

Nevzat Paliç rahatsızlıkları bazi sağlik sorunları yüzünden şu anda bir dahaki seçimde aday olmayı düşünmediğini ve kendisinin seçimle geldiğini ve seçimle gideceğini söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın