Rize Artvin havaalanina ilk uçak yarın (salı günü) iniyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKaradeniz bölgesinde denizin üstünde yapılan ikinci havaalanı olarak 100 milyon taş döşenerek ve 2 bin 700 metre kare olarak inşa edilen Rize Artvin havaalani artik hazır halde. Sali günü 05 nisan da deneme uçuşu yapacak ilk uçağın iniş yapacağı açıklanırken heyecanlı bekleyiş başladı. Mayıs ayında bayram sonrasi açılışı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafindan açılışı […]

 Rize Artvin havaalanina ilk uçak yarın  (salı günü) iniyor

04.04.2022 - 10:49

Güncelleme : 04.04.2022 - 10:49

Karadeniz bölgesinde denizin üstünde yapılan ikinci havaalanı olarak 100 milyon taş döşenerek ve 2 bin 700 metre kare olarak inşa edilen Rize Artvin havaalani artik hazır halde.

Sali günü 05 nisan da deneme uçuşu yapacak ilk uçağın iniş yapacağı açıklanırken heyecanlı bekleyiş başladı.

Mayıs ayında bayram sonrasi açılışı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafindan açılışı yapılacak olan havaalani için Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, “Havalimanı projesinde artık sona gelmenin mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. İnşallah salı günü havalimanımızın ilk deneme seferi yapılacak. Daha sonra mayıs ayı içerisinde Cumhurbaşkanımızın katılımıyla yapılacak açılışta, havalimanımızın seferleri başlamış olacak. İlimizin gelişimine her yönüyle katkısı olacak projelerden bir tanesi. Bizler için çok önemli. Havalimanını bizler kadar dışarıdaki hemşehrilerimiz de çok merak ediyorlar. Yapılışı itibarıyla çok güzel modern bir havalimanı oldu. İnanılmaz bir kalite var. Bu projenin özelde ilimize, genelde ülkemize hayır getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın