Fahrettin Koca Maymun çiçeği konusunda pandemi olmaz

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAvrupa ve Afrika ülkelerinde görülen ve salgin ve bulaşıcı olduğu bilinen maymun çiçeği virüsü konusunda sağlik bakanı Fahrettin Koca dan rahatlatıcı açıklama geldi. Yurt dışında insanlarda görülen ve el ve vücüt ta kabarcıklar oluşarak bulaşıcı bir özelliği olan hastalığın ülkemize görüldümü pandemi etkisi yapar mı ve tehlike durumu nedir gibi merak edilen konuları Fahrettin […]

 Fahrettin Koca Maymun çiçeği konusunda pandemi olmaz

22.05.2022 - 15:25

Güncelleme : 22.05.2022 - 15:25

Avrupa ve Afrika ülkelerinde görülen ve salgin ve bulaşıcı olduğu bilinen maymun çiçeği virüsü konusunda sağlik bakanı Fahrettin Koca dan rahatlatıcı açıklama geldi.

20220302 192355 Fahrettin Koca Maymun çiçeği konusunda pandemi olmaz fahrettin koca

Yurt dışında insanlarda görülen ve el ve vücüt ta kabarcıklar oluşarak bulaşıcı bir özelliği olan hastalığın ülkemize görüldümü pandemi etkisi yapar mı ve tehlike durumu nedir gibi merak edilen konuları Fahrettin Koca bir açıklama yaparak hastalığın ülkemizde görülmediği ve pandemi etkisi olmayacağı ve hastalığın bir iki haftada iyileşme gösterdiğini açıkladı.

Maymun Çiçeği Hastalığı konusunda KAMUOYU MÜSTERİH OLMALI: Hayvan kaynaklı olan, bazen insanlara da bulaşan bu hastalık bir Pandemiye yol açmaz. Semptomların genellikle 2-3 hafta içinde kendiliğinden düzeldiği bilinmektedir. Afrika’da görülen hastalığa ülkemizde rastlanmamıştır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın