Sağlik bakanından müjde geldi ulaşım araçlarında maske kalkıyormu ?

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar2020 yılında tüm dünyada ve ülkemizde de etkili olan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan ve pandemi kurallarına yol açan ve maske takma yasağı getirililen corona virüs te son günler artik vaka sayısı binin altında . Corona virüs vakaları düşmesi sonucu kapalı alanlarda okullarda ve bir çok yerde olan maske yasağı bilim kurulu sonrası […]

 Sağlik bakanından müjde geldi ulaşım araçlarında maske kalkıyormu ?

22.05.2022 - 19:37

Güncelleme : 22.05.2022 - 19:37

2020 yılında tüm dünyada ve ülkemizde de etkili olan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan ve pandemi kurallarına yol açan ve maske takma yasağı getirililen corona virüs te son günler artik vaka sayısı binin altında .

Corona virüs vakaları düşmesi sonucu kapalı alanlarda okullarda ve bir çok yerde olan maske yasağı bilim kurulu sonrası kaldırılmıştı. Sağlık kurumları ve ulaşımda devam kararı verilirken vakaların binin altına düşmesi halinde ulaşimda da maske zorunluluğu kalkacağı bildirilmişti. Sağlık bakanı Fahrettin Koca bügün yaptığı paylaşımda son vaka sayısını açıklarken vakaların binin altına düştüğü ve üç gün böyle devam ederse ulaşımda zorunluluğun kalkacağını açıkladı.

VAKA SAYISI 905
Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000’in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!

Fahrettin Koca

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın