Kayseri’de düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda Çayeli Şehit Muhammet Ambar İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Bünyamin Gülkaya mangala dalında Türkiye şampiyon oldu.
Şampiyonluk kupasını Çayeli’ne getiren öğrenci eğitim camiasını mutlu etti.
Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin yaptığı açıklamada; Bünyamin küçük yaştan itibaren akıl ve zekâ oyunları ile ilgileniyor özellikle mangala dalında geçmişte birçok başarıları vardı. Kayseri’de düzenlenen yarışmada şampiyon olması bizleri sevince boğdu. Öncelikle güzel başarıdan dolayı öğrencimizi tebrik ederim. Öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim,” ifadelerini kullandı.