Çay üretiminin yapıldığı Doğu Karadeniz Bölgesinde yaklaşık 204 bin üreticiyi ilgilendiren Budama paraları yarın hesaplara yatacak
Bilindiği üzere kaliteli çay yaprağı temin edilmesi amacıyla ruhsatlı çay bahçeleri, yedi yıllık bir süre için, her yıl yedide bir oranında gençleştirme budamasına tabi tutulduğu Doğu Karadeniz bölgesinde beklenen budama ücretleri yarın hesaplara yatmaya başlayacak.
Konuyla İlgili bir açıklama yapan Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan Şunları söyledi,” Doğu Karadeniz Bölgesinde Başta Rize olmak üzere, Artvin, Trabzon, Giresun, Ordu illerinde 204 bin üreticimizi ilgilendiren budama paraları yarından itibaren müstahsillerimizin hesaplarına yatmış olacak. ayrıca, Mayıs ayı Çay paralarının gübre ödemelerine gideceğinden dolayı vatandaşlarımızın haklı olarak bir mağduriyeti vardı. bu mağduriyet budama paralarının ödenmesiyle üreticilerimiz açısından can suyu olacaktır, ‘dedi.
Öte yandan , Çay üreticisinden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Rize Millet Vekili Muhammet Avcıya ayrıca, Rize Millet Vekili Harun Mertoğluna, Çay üreticisinin sıkıntılarıyla sürekli ilgi ve alakadar olan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayara ve ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alime üyelerimiz adına Teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.
Başarılar İltifata tabidir. Sn Bünyamin Başkan nezaket örneği gösterdiniz, Çay mustahsılı olarak bizlerde Şahsinizi tebrik ederiz.Dua eder dua bekleriz