Rize Salarha Vadisi Yeni Şehir kalkındırma ve Dayanışma Derneği ‘SALVADER’ Andonda Yötecilerle bir araya geldi
Toplantıya, AK Parti Rize Millet Vekili Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, bazı STK temsilcileri ve Çok sayıda Muhtar Toplantıda hazır bulundu.
Rize Salarha Vadisi Yeni Şehir kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dursun Ali Toptan yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi,’’ ilk öce böyle güzel bir ortamda sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Dernek olarak yıllardır Salarha vadisi için bir şeyler yapmak istedik ve bu konuda başarılı olduğumuzu Salarha Vadisine yapılan hizmetlerden görmekteyiz. Tabiki eksiklerimiz yok değil bunlarla ilgilide Rize Millet Vekilimiz Muhammet Avcıdan gerekli desteği her zaman için aldık ve bundan sonrada almaya devam edeceğiz, ’ifadelerini kullandı.
Rize Millet Vekili Muhammet Avcı SALVADER Toplantısında yaptığı konuşmada,’’ SALVADER Başkanı Dursun Ali Toptan Özellikle Salarha vadisi için elinden geleni yapmaya çalışıyor ve bu konuda bizleri sürekli bilgilendirdiğini görüyorum. Bu konuda kendisine teşekkür ediyorum.
Vadi bizler için önemli bir değer çünkü önem arz etmese yapılan bu çalışmaların bir anlamı kalmaz. Şöyle geriye baktığımız zaman bazıları için rüyadan öteye geçmeyecek Salarha tünelini kısa zamanda bitirdik ve bölge insanının hizmetine sunmayı başardık. Bunun yanında biraz yukarıya çıkıldığında salarha bölgemizde, 2019 yılında yapımına başlanan , 12 iş yeri ve 465 (3+1,2+1) daireler TOKİ Tarafından vatandaşımıza teslim edildi. Bölgede çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Ayrıca, Salarha Andon Duble yolu bitirildikten sonra Andon tüneli ile Salarha vadisi Güneydoğuya açılan bir kapı olacak. Bu çalışmalar beyhude çalışmalar değildir. Rize için yapılacak olan çalışmaların sürekli takipçisi olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz aracınızla gideceğiniz mesafeleri kısaltıp gönül köprülerini bölgemize kurmak ve bu anlamda gelecek olan yerli ve yabancı turistlerimize bölgemizi tanıtmak olacaktır,’’dedi